Po zimowej przerwie wnętrze zabytkowego kościoła ponownie rozbrzmiało śpiewem i muzyką. W niedzielę, 7 kwietnia, w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei” mieszkańcy gminy mieli możliwość wysłuchania koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice oraz parafialnych scholi z kościołów p.w. św. Marcina i św. Jana Chrzciciela.
„Pola Nadziei” to coroczna akcja prowadzona przez hospicja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na własną działalność oraz szerzenie idei hospicyjnej w społeczeństwie. Mimo że opieka w hospicjach jest bezpłatna, Narodowy Fundusz Zdrowia tylko częściowo finansuje koszt utrzymania pacjentów. Pozostałą kwotę hospicja pozyskują od ludzi dobrej woli oraz instytucji. Pomysł akcji przywędrował ze Szkocji, gdzie jest realizowany przez fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga. W Polsce jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 r. hospicjum św. Łazarza z Krakowa. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w wielu miejscowościach w Polsce. Symbolem „Pól Nadziei” jest żonkil. W zamian za datek wolontariusze wręczają ofiarodawcom ten wiosenny kwiat. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.
W niedzielną zbiórkę pieniędzy zaangażowało się trzydziestu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie, Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia. Mieszkańcy nie zawiedli i na terenie gminy wolontariuszom udało się zebrać nieco ponad 20 tys. zł.
Wolontariuszy, podobnie jak w latach ubiegłych, wspierały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Paczewie, które sprzedawały swoje wyroby i zorganizowały kawiarenkę w budynku dawnych salek katechetycznych w Sierakowicach.
Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostały przeznaczone na hospicjum w Kartuzach, którego budowa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Przedsięwzięciu budowy tego niezwykle potrzebnego obiektu przeznaczonego dla nieuleczalnie chorych patronuje ks. Marek Trybowski, proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha w Kartuzach i dyrektor Kartuskiego Centrum CARITAS. Koszt inwestycji szacuje się na 24 mln zł, z czego połowa ma zostać przekazana w ciągu czterech lat przez wszystkie samorządy powiatu, a pozostała część pozyskana przez CARITAS.